fbpx

SOFIA VAŠKOVÁ

Gymnázium Jána Adama Raymana v Prešove
Mám 17 rokov a som tretiačka na Gymnáziu Jána Adama Raymana v Prešove. Od začiatku môjho štúdia som aktívnou členkou ŽŠR, momentálne aj jej predsedníčkou. Pôsobenie v ŽŠR mi umožnilo účasť na mnohých školeniach zameraných na rôzne soft skills. Väčšina z nich bola z dielne RMPK, vďaka čomu som pomaly začala vnímať aj SP PSK. Tento rok som okrem iného aj mentorkou v programe POrada – mentoringovom programe pre ŽŠR z dielne SP PSK. Práve tento aspekt Stredoškolského parlamentu – možnosť priamo pomáhať študentom v Prešovskom kraji – ma presvedčil prihlásiť sa. Mimo tohto som veľkým milovníkom kvalitných filmov, ktorým venujem veľkú časť zo svojho voľného času. Taktiež rada čítam knihy zamerané na psychológiu - odbor, ktorému by som sa v budúcnosti rada venovala.

SAMUEL FRANKO

Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove
Ahojte! Mám 18 rokov a som študentom 4.ročníka Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove (SPŠE), kde zastupujem funkciu podpredsedu ŽŠR. Som priateľský a otvorený človek, ktorý sa vždy poteší, keď má šancu a možnosť spoznať nových ľudí. Som otvorený novým možnostiam, rýchlo sa učím a rád naberám nové skúsenosti. Taktiež mi záleží na detailoch a všetku svoju rozrobenú prácu musím vždy dotiahnuť do konca. Napriek tomu, že študujem elektrotechnický odbor, vo voľnom čase sa rád venujem hudbe. Som členom FS Šarišan, kde spolu s kolegami obsadzujem pozíciu speváka. Zaujímam sa o celosvetové dianie v politike a som zástancom liberálnych postojov a názorov. Taktiež ma zaujíma aktuálna ekologická situácia, či už vo svete alebo na Slovensku, a snažím sa prispievať dobrými činmi na ochranu životného prostredia. Svoj voľný čas, bez akýchkoľvek povinností, rád trávim v kruhu rodiny, kamarátov, prechádzkami v prírode, fotografovaním, alebo rôznymi športovými aktivitami.

MATÚŠ SUKEĽ

Gymnázium arm. gen. L. Svobodu v Humennom
Mám 18 rokov a momentálne som v maturitnom ročníku na Gymnáziu arm. gen. L. Svobodu v Humennom, kde som 4. rok podpredsedom ŽŠR a trénerom debatného klubu. Môjmu pôsobeniu v SP PSK predchádzala účasť vo viacerých programoch a súťažiach, zameraných primárne na tvorbu projektov a mládežnícku politiku. SP PSK spája tieto dve témy a zároveň poskytuje nám, jej členom, relatívne široké pole pôsobnosti s viditeľnými pozitívnymi dopadmi – poslať prihlášku bola teda pre mňa jasná voľba. Okrem SP PSK som aktuálne aj mládežníckym delegátom za Slovensko pri projekte European Union Youth Dialogue. Čo sa voľného času týka, ak momentálne nevarím, pravdepodobne sedím pri knihách alebo Netflixe a ak je už po ôsmej večer, pravdepodobne som išiel behať.

MARTINA IMRICHOVÁ

Stredná odborná škola pedagogická v Prešove
Navštevujem Strednú odbornú školu pedagogickú v Prešove, som v treťom ročníku a predsedám našej žiackej školskej rade. Snažím sa ju usmerňovať, koordinovať a sama byť nápomocná pri organizovaní podujatí na našej škole. Kandidovať do SPPSK som sa rozhodla preto, lebo ma to oslovilo, chcela som zažiť niečo nové, spoznať nových ľudí, mať nové skúsenosti a zážitky. Toto rozhodnutie neľutujem. Vo voľnom čase rada pozerám seriály, čítam knihy, hrám na klavíri, trávim čas s priateľmi a rodinou, chodievam do lesa na túry a rada pečiem. Mojím obľúbeným citátom je: „Každý deň je nový začiatok“, lebo hovorí o nádeji začať odznova, ak v niečom zlyhám alebo ak niečo pokazím. Každý deň mi ponúka možnosť na vylepšenie a nápravu.

SLAVOMÍRA BUČKOVÁ

SOŠ ekonomiky, hotelierstva a služieb Jána Andraščíka v Bardejove
Mám 18 rokov a chodím do štvrtého ročníka na SOŠ ekonomiky, hotelierstva a služieb Jána Andraščíka v Bardejove - odbor hotelová akadémia. Po skončení štúdia by som rada pokračovala na Fakulte zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku, na Katedre urgentnej zdravotnej starostlivosti. Už od detstva inklinujem k športu a pomáhaniu ľuďom. Rada behám, cvičím, ale najradšej mám kolektívny šport. Moja obľúbená farba je fialová. S radosťou sa zapájam do súťaží s cieľom získania čo najlepšieho miesta. Preferujem pobyt v prírode a prechádzky so psom. Do žiackej školskej rady som sa zapojila po kladných hodnoteniach mojich spolužiakov. Do SPPSK som sa prihlásila, pretože mám rada nové poznatky a chcem pomôcť našej ŽŠR s novými nápadmi a informáciami.

TAMARA ŠTOFIKOVÁ

Gymnázium arm. gen. L. Svobodu v Humennom
Ahojte, mám 17 rokov a študujem na gymnáziu v Humennom. Od začiatku štúdia sa aktívne zapájam v našej školskej rade. Práca v ŽŠR ma veľmi baví a pomáha mi zapájať sa do mimoškolských aktivít. Popri škole sa venujem právu, či už slovenskému alebo celosvetovému a medzinárodnej politike. Do SP PSK som sa zapojila, pretože sa chcem posúvať ďalej a venovať sa novým projektom. Zároveň som počula o POrade - mentoringovom projekte ŽŠR, ktorý ma veľmi zaujal. Teraz som rada, že sa na ňom môžem podieľať. V SP PSK by som sa chcela zdokonaliť v tímovej práci, naučiť sa projekty rozoberať do detailov a v neposlednom rade spoznať nových ľudí. Vo voľnom čase sa venujem najmä športu, Netflixu a čítaniu kníh. Moje motto znie: „Ak ťa tvoje sny nestrašia, sú veľmi malé.“ (Richard Branson)

BARBORA KUZMOVÁ

Gymnázium v Stropkove
Mám 17 rokov a navštevujem Gymnázium v Stropkove, konkrétne II.A triedu. V ŽŠR som preto, lebo ma zvolili moji spolužiaci ako najlepšieho zástupcu za našu triedu. Snažím sa hľadať spôsoby ako zlepšiť jej fungovanie, keďže nefunguje tak ako má, čo ma veľmi mrzí. Kandidovať do SP PSK som sa rozhodla preto, lebo to bolo niečo nové a ponúkalo mi to veľa možností ako napríklad - zlepšovať sa v nových oblastiach, získavať nové informácie a skúsenosti, organizovať skvelé podujatia a spoznať skvelých ľudí. Najviac ma motivovalo to, že môžem získať informácie, ktoré by mi pomohli zlepšiť ŽŠR na našej škole. Vo voľnom čase rada varím a pečiem, robím gélové nechty a milujem pozeranie seriálov. Taktiež milujem tráviť čas s kamarátmi, rada sa prechádzam a chodím na nordic walking. Citát, ktorý ma vystihuje: „Je lepšie byť nenávidený za to, kto si ako byť milovaný za to, kto nie si.” Alebo: „Nikdy sa nevzdávaj”.

REBEKA CSIKOVÁ

Stredná odborná škola pedagogická v Levoči
Pochádzam z Popradu, mám 16 rokov, rada lyžujem a venujem sa rodine a priateľom. Taktiež rada skúšam robiť nové zaujímavé veci, ktoré som nikdy predtým nerobila. Som v druhom ročníku na Strednej odbornej škole pedagogickej v Levoči, odbor učiteľ materskej škôlky a vychovávateľ. Plním si svoj sen, keďže už od malička som chcela byť pani učiteľkou. V stredoškolskom parlamente PSK som už druhý rok. Neľutujem že som sa tu prihlásila, lebo je super získavať nové skúsenosti a zážitky pri vytváraní projektov pre školu. V rámci RMPK som spoznala nových ľudí, vytvorili sme super kolektív, kde spoločne makáme na projektoch. Môj citát, ktorým sa riadim už niekoľko rokov znie „Nebojte sa rizika. Keď to vyjde, budete šťastnejší. Keď to nevyjde, budete múdrejší”.

JANA MICHALENKOVÁ

Stredná zdravotnícka škola v Prešove
Pochádzam zo Zemplínskych Hámrov (v okrese Snina), mám 17 rokov a navštevujem Strednú zdravotnícku školu v Prešove - odbor masér. Bavia ma športy, hudba, tanec, rada posilujem a väčšinu času venujem školským povinnostiam. V žiackej školskej rade som tretí rok, pričom predsedníčkou ŽŠR som sa stala v druhom ročníku. Do Stredoškolského parlamentu som sa zapojila, pretože mám rada organizovanie podujatí, prácu s ľuďmi a získavanie nových skúseností. Tie nás v škole, na bežných hodinách, nenaučia. Mojou najslabšou stránkou je zabúdanie, no snažím sa pracovať na jej zlepšení. Motto, ktorým sa riadim znie: „Let´s do what we love and do a lot of it”.

MARIANNA GIŇOVSKÁ

SPŠ stavebná v Prešove
Mám 18 rokov a som študentka SPŠ stavebnej v Prešove. Rada čítam knihy, pozerám filmy a seriály. Medzi moje obľúbené seriály patrí La casa de papel, The 100 a Outer Banks. Zaujímam sa o architektúru a bytový dizajn. V budúcnosti by som sa chcela živiť ako projektantka alebo architektka.

ALEXANDRA ŠPAKOVÁ

SOŠ hotelová v Hornom Smokovci
Navštevujem SOŠ hotelovú v Hornom Smokovci, 3. ročník. Žiacku radu sa nám na našej škole podarilo ustanoviť ŽŠR len prednedávnom, o čo som sa už dlhodobo usilovala. Milujem čítanie kníh (najmä kriminálky), motorky, prírodu, adrenalín a obľubujem Marvel. Svoj voľný čas trávim zväčša dobrovoľníčením a písaním básní. „Svet nie je len čiernobiely. Je v ňom aj veľa odtieňov sivej.”

ANTÓNIA HRICOVÁ

Gymnázium Cyrila Daxnera vo Vranove nad Topľou
Mám 17 rokov a som študentkou tretieho ročníka na Gymnáziu Cyrila Daxnera vo Vranove nad Topľou. Do SP PSK som sa prihlásila preto, lebo sa riadim heslom: „Buď teraz alebo nikdy!” Mám rada beh a svoj voľný čas trávim dobrovoľníčením. V budúcnosti sa plánujem venovať psychológii alebo špeciálnej pedagogike. Moje poslanie vidím najmä v práci s autistickými deťmi. Som milovníčkou filmov Probudím sa včera a Hriešny tanec. Milujem Vianoce, politiku a slovenskú hudbu. Verím v nekonečnú lásku a dobro ľudí.

DÁVID JAGERSKÝ

Stredná zdravotnícka škola sv. Bazila v Prešove
Mám 16 rokov a chodím na Strednú zdravotnícku školu sv. Bazila v Prešove. Sedem rokov som chodieval na spoločenské tance, venujem sa skautingu, kde zastávam pozíciu - radca- animátor. Mám 1 staršieho brata, 2 psov a baví ma práca s ľuďmi. Mojím mottom je: „Nikdy sa nevzdávaj”.

Kontakt

Rada mládeže Prešovského kraja
(Občianske združenie)

Vajanského 17
080 01 Prešov
IČO : 37 877 836
DIČ : 2021683631
+421 908 285 263
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Chcem dostávať novinky od RMPK


© 2019 Rada mládeže Prešovského kraja - RMPK