fbpx

Ako bolo na raňajkách so županom?


Z pera Alex Špakovej

“Je škoda, že sa stretávame takto online, no aspoň virtuálne si dáme rožok a kakavko…” aj takýmito slovami nás privítali na virtuálnych raňajkách so županom, ktoré sa konali 27.04.2021.

Zaujímalo by vás, čo sa na takýchto raňajkách so zástupcami Prešovského kraja deje? Tak čítajte ďalej

Kraj sme, ako zástupcovia žiackých školských rád stredných škôl, informovali o tom, čo sa nám v rámci našej činnosti v Streoškolskom parlamente PSK (SP PSK) podarilo ale i to, čo plánuje do budúcnosti RMPK a SP PSK. Za SP PSK tu chcem najmä spomenúť doplnkové voľby, konferenciu pre ŽŠR, rozbehli sme instagram, mali sme množstvo imProve stretnutí, kde sme sa dozvedeli kvantum kvalitných nových vecí a to najdôležitejšie - úspešne sme doviedli do cieľa mentoringový program pre ŽŠR - POrada.

Predsedovi PSK a zástupcom odboru školstva sme predstavili riešenia na problémy, ktoré nás v kraji trápia. Matúš, Samo, Sofi a Tamara sa zaoberali dobrovoľníctvom, ktoré by chceli dať študentom viac do povedomia. Hovorili najmä o WOKE, ktorého cieľom je aktivizovať mladých ľudí a následne ich prepájať, vzdelávať a pomôcť im nabrať skúsenosti.

Alex, Antónia a Baška rozobrali tému lifeskills, ktoré sú v živote veľmi dôležité. Podľa nich je potrebné vedieť ako sa podáva daňové priznanie, či to, ako sa vymieňa žiarovka pretože to prispieva aj k psychickej pohode mladých. Je to dôležité aj podľa teba? Daj nám vedieť, čo si myslíš na našom Instagrame.

Slávka a Maťka nám porozprávali o zdraví a zdravom životnom štýle, ktorý mnoho študentov zanedbáva a niektoré školy im nevenujú dostatok pozornosti. Privítali by lepšie vybavené telocvične, ovocie v automatoch/bufetoch ale i športové dni. Chýba aj vám niečo z tohoto, vo vašej škole?

Vďaka týmto prezentáciám sa s predstaviteľmi PSK otvorila živá diskusia o možnostiach ako spojiť sily a s čím nám PSK môže pomôcť. PSK si nás vypočulo, za čo sme im veľmi vďační a dúfame, že budeme spolu pracovať na zlepšení života na školách.

Foto: Prešovský samosprávny kraj

Kontakt

Rada mládeže Prešovského kraja
(Občianske združenie)

Vajanského 17
080 01 Prešov
IČO : 37 877 836
DIČ : 2021683631
+421 908 285 263
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Chcem dostávať novinky od RMPK


© 2019 Rada mládeže Prešovského kraja - RMPK