fbpx

LÍVIA MLČOCHOVÁ

Súkromná spojená škola, Poprad
Som 17-ročná študentka tretieho ročníka na anglickom bilingválnom gymnáziu v Poprade. Vďaka mojej introvertnej povahe svoj voľný čas trávim hlavne v mojej izbe, kde mi spoločnosť robia knihy a teplý čaj. Popri čítaní príbehov rada píšem svoje vlastné. Okrem vysedávania v posteli sa už niekoľko rokov aktívne venujem jazde na koni. Hoci obľubujem samotu, spoznávaniu nových ľudí sa nebránim. Každá živá (či dokonca neživá) duša nás dokáže niečo naučiť a čo i len o kúsok zmeniť náš pohľad na svet. Práve predstava nových skúseností, vedomostí a kontaktov bola pre mňa hlavným dôvodom, prečo som sa rozhodla prihlásiť do SP PSK. Milujem psychológiu a rada snívam o veciach možných, či nemožných. A kde by som chcela stáť v budúcnosti? Pevne verím, že to dotiahnem do laboratória s pekným výhľadom, kde budem mať možnosť objavovať tajomstvá nášho sveta. “This is my letter to the world that never wrote to me” -E.D.

JAKUB KOČIŠ

SPŠ elektrotechnická, Prešov
Mám 18 rokov a som študentom 3. ročníka Strednej priemyselnej školy v Prešove, kde zastávam pozíciu predsedu ŠP. Som aj aktívnym členom celoslovenskej organizácie PreStredoškolákov (PreS). V tejto organizácií pôsobím v tíme PreSko o piatej, v ktorej sa venujeme tvorbe workshopov a diskusií na rôzne témy, ktoré sú aktuálne a týkajú sa primárne stredoškolákov. Taktiež som znovu zakladajúci člen Mestského mládežníckeho parlamentu Prešova (MP2). Snažíme sa oživiť život mladých ľudí v Prešove. Tak isto zastupujem stredoškolákov v Aliancii stredoškolákov ako delegát. Medzi moje záľuby patrí folklór, 3D tlač kde tlačíme veci na objednávku, ale aj poľovníctvo a príroda a nakoniec mládežnícka politika a politika ako taká. Do SP PSK som sa prihlásil pretože chcem zveľaďovať školstvo nielen na našej škole ale aj na školách v celom PSK. V SP PSK môžem byť prínosom kvôli mojim skúsenostiam v iných organizáciách a ochotou pomáhať, zveľaďovať a vzdelávať.

KRISTÍNA HNIDENKOVÁ

Gymnázium Leonarda Stöckela, Bardejov
Študujem na Gymnáziu Leonarda Stöckela v Bardejove v bilingválnej sekcii. Som 17-násť ročná študentka 3. ročníka, ktorá sa snaží využiť každú životnú príležitosť na rozvíjanie svojho charakteru. Byť súčasťou SP PSK považujem za príležitosť, ktorá mi otvorí dvere k novým skúsenostiam a spoznaniu nových zaujímavých ľudí. Kreativita a organizovanosť sú moje charakteristiky. Som človek, ktorý rád pomáha mladým, preto sa venujem rôznym aktivitám a prípravám táborov. Voľný čas rada trávim s kamarátmi pri rozhovoroch, hrám šach, lúštim sudoku a strieľam z luku. Nepohrdnem dobrou knihou. V mojom okolí ma považujú za osobu, ktorá má vždy pripravený plán. Mojim snom je precestovať a spoznať čo najviac krajín. Milujem zmrzlinu, preto mojim detským snom bolo stať sa degustátorkou zmrzliny. Motto, ktoré ma sprevádza v mojom živote je: “The way I see it, if you want the rainbow, you gotta put up with the rain.”-Dolly Parton

MATEJ SOROČIN

Obchodná akadémia, Humenné
Mám 16 rokov. Navštevujem Obchodnú akadémiu v Humennom a v ŠP som predsedom. Okrem toho sa venujem hlavne futbalu a cvičeniu. Do SP PSK som sa prihlásil, lebo mám dobré organizačné schopnosti, som zodpovedný a rád spoznávam nových ľudí.

REBECCA DZURJOVÁ

Gymnázium Stropkov
Mám 17 rokov. Som študentkou Gymnázia v Stropkove. Svojou aktívnou účasťou sa podieľam na stretnutiach ŠP. Do SP PSK som sa prihlásila, pretože verím že to obohatí moje zručnosti a naberiem kopec nových skúseností. Vo svojom voľnom čase sa venujem volejbalu, pozeraniu seriálov a mojim najbližším. V budúcnosti by som sa chcela venovať oblasti psychológie a práce s ľuďmi. V živote sa riadim mottom: Buď najlepšou verziou samej seba.

MARTIN CUPER

Spojená škola Svidník
Mám 16 rokov. Pochádzam z Vyšného Orlíka, navštevujem 1. ročník na Spojenej škole vo Svidníku, odbor obchodná akadémia. Medzi moje záľuby patrí šport, konkrétne hokej a florbal, turistika, rád trávim čas aj s priateľmi. Rád pracujem v kolektíve. Moje motto je „kto chce, spôsob si nájde“.

DANIEL GAJDOŠ

Stredná odborná škola drevárska, Vranou nad Topľou
Mám 17 rokov a som študentom druhého ročníka Strednej odbornej školy drevárskej vo Vranove nad Topľou, kde študujem odbor mechanik počítačových sietí. Tento odbor ma napĺňa, kedže som sa už od detstva zaujímal o počítačové technológie. Dva krát som sa zúčastnil mobility v rámci projektu Erasmus+ a to v Taliansku a v Nemecku. Som členom školského parlamentu a taktiež som členom SP PSK. Medzi moje záľuby patrí počúvanie hudby, autá, počítačové hry a rád trávim voľný čas s priateľmi. V budúcnosti by som rád pracoval v oblasti IT.

VIERA KAVALECOVÁ

Stredná zdravotnícka škola sv. Bazila Veľkého, Prešov
Volám sa Vierka. Mám 18 rokov a bývam v Prešove. Študujem v 3. ročníku na Strednej zdravotníckej škole sv. Bazila Veľkého v Prešove. Som podpredsedníčka ŠP a členka stredoškolského parlamentu. Rada spoluorganizujem rôzne akcie na škole, lebo tým môžem spríjemniť život nielen žiakom, ale verím, že aj učiteľom. Milujem tráviť svoj čas s priateľmi a kamarátmi. Rada chodím na prechádzky do prírody alebo si prečítam dobrú knihu. Tiež si rada vo svojom voľnom čase pozriem film alebo seriál. Súčasťou stredoškolského parlamentu som chcela byť preto, aby som mohla spoznať nových ľudí, získať nové skúsenosti a pomáhať pri zmenách k lepšiemu.

OLIVER MYTNIK

Súkromná spojená škola, Poprad
Mám 17 rokov a bývam v Poprade. Som žiakom tretieho ročníka na Súkromnom bilingválnom gymnáziu v Poprade. Snažím sa čo najviac pozorovať aktuálne dianie v spoločnosti a aktívne sa do ňho zapájať rôznymi spôsobmi. Medzi moje záľuby patrí pobyt v prírode (hlavne na rybách), rád počúvam jazz a hrám snooker. Do SP PSK som sa prihlásil preto, aby som svojimi návrhmi mohol pomôcť spríjemniť prostredie žiakov v školách, zlepšiť spoluprácu medzi školskými radami v našom kraji a zároveň spoznať veľa dobrých ľudí, ktorý chcú zlepšiť naše prostredie. Už po pár stretnutiach som vedel, že to bolo veľmi dobré rozhodnutie a všetky moje očakávania o ktorých som písal sa postupne aj realizujú.

SÁRA ŠARIŠSKÁ

Škola umeleckého priemyslu, Prešov
Mám 16 rokov a som študentkou Školy Umeleckého Priemyslu v Prešove. Väčšinu môjho voľného času sa venujem spevu, gitare, ukulele a taktiež priateľskej pomoci mojím kamarátom, keďže častokrát sa ľudia z môjho okolia na mňa obracajú s rôznymi problémami. Som priateľská, rada zabávam ľudí a čo sa týka všestrannosti, je to akýmsi základom mojej osobnosti. Do SP PSK som sa rozhodla ísť preto, lebo by som rada pozdvihla hlasy žiakov a ich nápady a taktiež verím, že môžem spolu s ostatnými vytvoriť úžasný tím šikovných ľudí, ktorí radi obohatia seba a svoje okolie o mnoho vedomostí a inovácií.

RÓBERT MÉSZÁROS

SPŠ stavebná, Prešov
Volám sa Róbert Mészáros, mám 17 rokov a navštevujem 2. ročník Strednej priemyselnej školy stavebnej v Prešove. Baví ma kresliť, hrám na rôzne hudobné nástroje, vo svojom voľnom čase rád čítam knihy a počúvam hudbu. Aktívne sa zapájam do života na škole, som predsedom školského parlamentu, s ktorým organizujeme množstvo zaujímavých akcií. Som kreatívny, čo využívam pri organizovaní rôznych podujatí. Rád mením veci k lepšiemu, preto som neváhal a prijal výzvu prihlásiť sa do SP PSK. Potešilo by ma, keby som ako člen SP PSK mohol pomáhať zlepšovať život študentom v našom kraji. Som tiež komunikatívny, preto ma láka spoznávať nových ľudí, stretnúť sa s inými názormi, vzájomne sa konfrontovať a získavať nové pohľady na riešenie problémov. Rád doťahujem veci do konca a teší ma, keď sa to podarí. Moje motto je: „Work hard at work worth doing.“

ZUZANA TALIANOVÁ

SOŠ pedagogická, Prešov
Pochádzam z jednej malej dedinky blízko Prešova. Navštevujem Strednú odbornú školu pedagogickú v Prešove. Na našej škole som členkou Rady školy a momentálne aj dobrovoľníčkou v školskom parlamente. Byť súčasťou ŠP a spoluorganizovať rôzne akcie ma napĺňa. Možnosť vidieť nadšené tváre spolužiakov je na nezaplatenie. Kandidovať do SP PSK som sa rozhodla z toho dôvodu, pretože rada naberám nové skúsenosti, spoznávam nových ľudí a byť súčasťou tohto parlamentu bola pre mňa výzva. Vo voľnom čase sa venujem hre na klavíri a gitare, spievam, som tanečníčkou vo Folklórnom súbore Šarišan, rada čítam knihy a obľubujem aj turistiku. Jedným z mojich obľúbených citátov je: ,,Budúcnosť náleží tým, ktorí veria v krásu svojich snov.”- Eleanor Roosevelt.

EMA ČEPIGOVÁ

Gymnázium Leonarda Stöckela, Bardejov
Som 16-ročná študentka bilingválneho gymnázia Leonarda Stöckela v Bardejove. Patrím medzi členkov v našom školskom parlamente - Školský parlament GLS a mestskom - Mladý Bardejov. Patrím aj medzi delegátov z Aliancie stredoškolákov. Vo voľnom čase sa venujem hraniu na klavíri a gitare, plávaniu a filantropii. Do SP PSK som sa rozhodla ísť preto, aby som získala nové zručnosti, skúsenosti a spoznala nových ľudí.

Kontakt

Rada mládeže Prešovského kraja
(Občianske združenie)

Vajanského 17
080 01 Prešov
IČO : 37 877 836
DIČ : 2021683631
+421 908 285 263
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Chcem dostávať novinky od RMPK


© 2019 Rada mládeže Prešovského kraja - RMPK