fbpx

Projekt: Ako nájsť v duši znova úsmev?


V rámci RMPK sme pred časom spustili projekt, ktorý je zameraný na pomoc (nielen) mladým ľuďom zvládať záťažové situácie v ich živote.

Pandémia a psychické zdravie

Počas pandémie zažilo množstvo mladých ľudí odcudzenie od svojich blízkych - kamarátov, rodiny. V roku 2020 realizovala Rada mládeže Slovenska prieskum “Mladí a korona”, vďaka ktorému zistila, že práve pandémia prehĺbila a zhoršila množstvo neriešených psychologických problémov u mladých ľudí. Medzi najčastejšie z nich patria: nervozita (72 %), podráždenie (67 %), úzkosť (44 %) a bezmocnosť (42 %). Spozorovali ste tieto problémy na sebe alebo svojich blízkych? Čo s tým?

Nájdite vo svojej duši znova úsmev

Cieľom diskusií a podcastov “Ako nájsť v duši znova úsmev” je pomôcť mladým ľuďom vysporiadať sa so psychickými problémami v ich živote tým, že im poskytneme základné poznatky z oblasti psychohygieny. Vďaka nim by sa mali naučiť praktické tipy a triky ako môžu zvládať rôzne záťažové situácie. Témy - ako zvládať konflikty, ako sa nenechať zmanipulovať, či šikanovať, ako nadväzovať zdravé vzťahy a pod. - nie sú určené len pre mladých, ale pre kohokoľvek, kto ich potrebuje.
Fotografia z diskusie “Čo robiť, keď to doma šramotí?”, ktorá sa konala 26.9.2022 vo Wave v Prešove.

Dokopy pôjde o sedem diskusií v spolupráci s odborníkmi z Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie. Všetky diskusie si je možné vypočuť na streamovacích platformách Spotify a Google Podcasts pod názvom “Ako nájsť v duši znova úsmev”.

Viac informácii o plánovaných diskusiách nájdete na našich sociálnych sieťach.

Vypočujte si podcast:
Spotify
Google Podcasts

Kontakt

Rada mládeže Prešovského kraja
(Občianske združenie)

Vajanského 17
080 01 Prešov
IČO : 37 877 836
DIČ : 2021683631
+421 908 285 263
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Chcem dostávať novinky od RMPK


© 2019 Rada mládeže Prešovského kraja - RMPK